Desetka organizovala polufinalni turnir Prvenstva Srbije, Anica Popadić najbolji bloker

Odbojkaški klub Desetka bio je tehnički organizator polufinalnog turnira prvenstva Srbije za kadetkinje koji je održan 29. i  30.03.2014. godine u sali OŠ "Ivo Andrić" u Nišu. Desetka nažalost nije uspela da se plasira na finalni turnir, pošto je zauzela četvrto mesto. Prvo mesto potpuno zasluženo pripalo je kadetkinjama Crvene Zvezde koje su zabeležile sve tri maksimalne pobede. U preostalim mečevima viđena je velika borba tri izjednačene ekipe, o čemu svedoče i rezultati utakmica. Na kraju drugo mesto pripalo je ekipi Vrbasa, treće ekipi LE 016 iz Leskovca, dok je Desetka bila četvrta.

I kolo

Desetka - LE 016            2:3 (19:25, 20:25, 25:11, 30:28, 08:15)

Vrbas - Crvena Zvezda     0:3 (16:25, 15:25, 15:25)

II kolo

LE 016 - Crvena Zvezda     0:3 (09:25, 10:25, 18:25)

Desetka - Vrbas                2:3 (20:25, 25:20, 11:25, 25:21, 09:15)

III kolo

Vrbas - LE 016                 3:2 (20:25, 25:15, 22:25, 25:20, 15:02)

Crvena Zvezda - Desetka   3:0 (25:13, 25:18, 25:15)

"Zadovoljni smo činjenicom da smo bili uspešni organizatori jednog ovakvog takmičenja. Što se rezultata tiče Crvena Zvezda je bila neprikosnovena i zasluženo je osvojila prvo mesto. Preostale tri ekipe vodile su ravnopravnu borbu i možda bi najpravednije bilo da su u tom krugu i Desetka i LE 016 i Vrbas zabeležili po jednu pobedu." izjavio je za naš sajt Zoran Nejković sportski direktor kluba.